טיפול בנפגעי אלכוהול

היחידה לטיפול בנפגעי אלכוהול בעמותת "אפשר" שמחה להציע לכם את שירותיה לטיפול בבעיית השתיינות והאלכוהוליזם. היחידה, הפועלת בחסות השרות לטיפול בהתמכרויות במשרד הרווחה והשירותים החברתיים, מרכזת את הטיפול במכורים לאלכוהול במרכזי הגמילה האמבולטוריים.

היחידה מפעילה מרכזי טיפול ארציים  לטיפול במכורים לאלכוהול ושותפה מקצועית על הפעלתם של מרכזי הטיפול המקומיים, הקשורים לרשויות המקומיות ופרושים ברחבי הארץ.
 
צוות היחידה כולל עובדים סוציאליים מומחים בתחום ההתמכרויות, רופאים פסיכיאטרים, מדריכים ואנשי מנהל.
הצוות פיתח בשיתוף משרד הרווחה, מודלים טיפוליים למכורים ולבני משפחותיהם החל משלב איתורם בקהילה ועד שיקומם המלא.
 
במרכזים מופעלת תכנית מיוחדת לאלו החיים סביב המכור לאלכוהול (Co-Dependents ואחרים), הזקוקים לעזרה ולתמיכה עבור עצמם.
בחלק ממרכזי הטיפול מועסקים רופאים דוברי רוסית המשלבים בעבודתם את טכניקות הטיפול בהתמכרויות המקובלות ברוסיה כמו אקופונקטורה, היפנוזה ותרופות, עם הטיפול המקובל בארץ.
 
היחידה פועלת בתאום מלא ובשיתוף פעולה עם המערכות האשפוזיות השונות ועם הקבוצה לעזרה עצמית (A.A)

מי יכול לקבל טיפול?


לטיפול במרכז מתקבל כל אדם הרואה עצמו מכור לאלכוהול - נפגע אלכוהול ישיר (המשתמש באלכוהול) או עקיף (בן משפחה וכד'), ובלבד שאינו חולה נפש ו/או מכור לסמים קשים ושניתן לקיים עמו שיחה טיפולית.

מהו תהליך הקבלה?

אנו מבקשים כי הפונה עצמו יתקשר ויתאם פגישה. הפונה יוזמן לשיחה ראשונית לקבלת מידע על בעיית השתייה ואפשרות הטיפול בה. מי שעבר את המפגש הראשון, והביע רצון להתחיל טיפול, תקבע לו פגישה עם מטפל/ת אישי/ת.

מהו הטיפול? 
  • הטיפול נעשה באמצעות שיחות אישיות וקבוצתיות ובהתאם לצורך גם טיפול זוגי ומשפחתי. מטרתו לסייע למטופל להיגמל ולחיות חיים רגילים ללא אלכוהול. תכנית הטיפול נקבעת על ידי ועדת מיון ואבחון בה שותפים המטפל, מנהל המרכז ורופא היחידה.
  •  תחילה מקבלים המטופלים עזרה בתהליך הפרידה מהשתייה ועוברים הכנה להתמודדות עם תסמונת הגמילה. לאחר הגמילה ממשיך הטיפול הפסיכו-סוציאלי דרך העמקת המודעות למחלה ולתוצאותיה, לימוד דרכי התמודדות ועיבוד תהליך השינוי. הטיפול מלווה בפיקוח רפואי סדיר.
  • מטופלים שנפלטו ממעגל העבודה או שלא עבדו בעבר באופן סדיר מופנים לאחר הגמילה למסגרות שיקומיות שונות.
  • מטופלים הזקוקים למסגרת טיפולית חלופית מופנים על ידינו למסגרות אשפוז מתאימות. במקרים אלה אנו מכינים את המטופל למסגרות אלו ומתחייבים להמשיך לטפל בו לאחר האשפוז. במקביל, אנו ממליצים לכל הפונים להשתלב גם בקבוצות לעזרה עצמית (A.A) המתקיימות בערים הגדולות.
  
מרכזי הטיפול מבטיחים לפונים טיפול מקצועי ברמה גבוהה תוך שמירה על סודיות וכבוד האדם

 לרשימת מרכזי הטיפול לחץ כאן