בראעם סכנין

דברי ראש העירייה  – ד"ר ספואת אבו ריא:

מרכז בראעם הוא אחד המרכזים הכי חשובים בעיר סח'נין והוא הפנינה במחרוזת השירותים לגיל הרך.

בכדי לגדל ולחנך ילד בריא בגופו ובנפשו, יש להשקיע במעטפת שירותים, אשר תיתן לו חיסון ותחזק את התפתחותו.

מעטפת השירותים באה לחזק את התפתחות הילד הן בפאן השפתי, הרגשי, הקוגניטיבי, החינוכי, הלימודי והחברתי.

נמשיך ונחזק את השירותים במרכז בראעם ונמשיך ונשקיע בגיל הרך, כי ההשקעה בגיל הרך היא הערובה הנכונה לגדל גיל בריא, חסון ואיתן, גופנית, נפשית וחברתית.

דברי מנהל אגף החינוך והתרבות – מר נביה אבו סאלח:

מרכז בראעם הוא הנדבך הראשון בחומת המוסדות, שמעניקים שרות נאות לגיל הרך בעיר סח'נין והוא אחד מהמוסדות שמרכיבים את פסיפס השירותים.

מרכז הגיל הרך מאגד בתוכו את שרותי העזר והתמיכה לגיל הרך ושרותי המניעה, ההסברה והעלאת המודעות אצל ההורים, המשפחות, צוותי ההוראה בגנים והצוותים שעובדים סביב הילד.

כל השקעה בגיל הרך גורמת לחינוך וגידול גילאים מפותחים רגשית, קוגניטיבית וחברתית וחוסכת הון תועפות על ציר הזמן בהתפתחות ילדינו.

דברי מנהל המרכז: מר אמג'ד גנאים:

המרכז לגיל הרך, מאגד תחת קורת גג אחת את היחידה להתפתחות הילד, טיפת חלב. מרכז הדרכה ויעוץ להורים – גיל הרך ופעילויות חברתיות, כמו חוגים, קייטנות, מועדון יום א', ותוכניות שונות. היחידה להתפתחות הילד פועלת כמכון הסדר של קופת חולים כללית ומאוחדת ונותנת שירותים לתושבי סח'נין והסביבה.

חזון המרכז:

המרכז לגיל הרך יהווה כתובת מקצועית בנושאי הגיל הרך ומקור גאווה, המחזק ומעצים את הקהילה כולה. יש לנו חלום ומבט אופטימי, שהמרכז שלנו יהפוך לכתובת לגיל הרך של העיר יום אחרי יום. מטרתנו היא להעלות את המודעות בקרב ההורים לחשיבות השתתפותם בפעילויות שמציע המרכז, לטובתם ולטובת ילדיהם. השאיפות שלנו הן גדולות ולכן אנחנו עושים כל מאמץ כדי להפוך את הפעילות שלנו ייחודית ויעילה. כוח האדם במרכז מקצועי ומיומן, המעוניין לצור שותפות הורים מעורבים ואחראים לקידום ילדיהם. המרכז בפיקוח, הערכה ומעקב של גורמים מקצועיים (משרדי הממשלה), התכניות שיינתנו במרכז יהיו ממוקדות ומוגדרות בזמן, שמטרתם לקדם את הילדים המתייחס לרצף ההתערבות הכולל.

אוכלוסיית יעד:

ילדים מגיל לידה – 9 והוריהם

אנשי מקצוע שעובדים בגיל הרך

השירותים הניתנים:

יחידה התפתחותית:

במרכז לגיל הרך פועלת יחידה התפתחותית מוכרת ע"י משרד הבריאות.
היחידה נותנת שירותי טיפול ואבחונים מגילאי לידה ועד גיל 9, למבוטחי קופות חולים כללית ומאוחדת בתחומים: קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, טיפול רגשי, פיזיותרפיה וטיפולי הבעה ויצירה.

היחידה גם מציעה הדרכות הורים פרטניות, ע"י עו"ס באמצעות התחייבויות (ט. 17).

מרכז הדרכה, יעוץ וטיפול להורים – גיל הרך: 

המרכז הוקם לאחר שצוות בראעם ראה צורך גדול בליווי וטיפול בהורי הילדים המטופלים, בכוונה ליצור מערך של טיפול משלים לילד. המטרה להעניק להורים מיומנויות וכלים להתמודדות עם התנהגויות הילדים ולספק להם העשרה מותאמת, לאפשר להורים לילדים בגיל הרך לקבל הדרכה מקצועית בנושאים הקשורים להורות ולהתפתחות תקינה לילדיהם.

איתור ילדים עם הפרעות התפתחותיות במעונות היום:

צוות של אנשי מקצוע מתחום התפתחות הילד- פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק והפרעות בתקשורת – מבקר במעונות היום לגיל הרך ביישוב, כדי לאתר את הילדים עם ליקויים מוטוריים ושפתיים כבר בגיל הצעיר – החל מגיל שנה, שנתיים. צוות זה מבצע תצפית במעון, ואף נותן תשומת לב רבה יותר לפעוטות המופנים על ידי האחראית במעון. כאשר יאותרו ילדים עם חשד להפרעה התפתחותית, במידה ובעייתם קלה, יטופלו במסגרות החינוך בהם הם נמצאים, בעיקר על ידי מתן הדרכה לאם ולמטפלת. במידה והבעיה מורכבת יותר, הם יופנו לשירותים המתאימים בקהילה.

המשחק ככלי לקידום התפתחותי ויצירת קשר:

התוכנית מופעלת בטיפות חלב, ע"י קלינאית תקשורת, פיזיותרפיסטית ופסיכולוג התפתחותי שמדריכים את ההורים, פוגשים את הילדים, מאתרים ילדים עם קשיים התפתחותיים ומפנים אותם לטיפול בקהילה לפי הצורך.

תכנית משפחות להורים וילדים בגיל הרך:

התוכנית מופעלת דרך מחלקת הרווחה, תכנית לתמיכה והדרכה להורים לגיל הרך. התכנית פועלת תוך שיתוף פעולה של גורמי רווחה, בריאות וחינוך. התכנית בנויה על מפגש בן שלוש שעות, הילדים מחולקים לפי קבוצות גיל – תינוקות, פעוטות וגיל גן. 

מרכז העשרה קהילתית:

המרכז מציע מגוון שירותים, פעילויות והדרכות, כולל קייטנות לילדים בגילאי 3-6 שנים, בנוסף לחוגים כמו השף הקטן, הכנה לכיתה א', עשר האצבעות, סודות היצירה, המנהיג הקטן, מועדון יום ראשון.

המטרה שלנו היא להעלות חיוך על פניהם של הילדים ולספק את השירותים שלנו באיכות גבוהה.

שירותים נוספים:
מרכז בראעם מבצע אבחוני פסיכודידקטי ודידקטי ומבדק מוקסו, הנחה למבוטחי כללית מושלם ופלטינום. 

שעות הפעלת המרכז:
המרכז פתוח כל ימי השבוע והמזכירה ימי ב – ה ו- ש מ 8:00 – 16:30
מנהל המרכז : אמג'ד גנאים מס' נייד 050-4678558

פרויקטים נוספים

برام سخنين

كلمة رئيس بلدية سخنين د. صفوت أبو ريا: يعتبر مركز براعم من اهم المراكز في مدينة سخنين ويعتبر اللؤلؤة التي تعطي الخدمات للطفولة المبكرة. كي

קרא עוד »
דילוג לתוכן